iPhone'a format nasıl atılır

iPhone'a format nasıl atılır

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sıfırlama işlemi öncesi özellikle fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer içeriklerinizi yedeklediğinizden emin olmak isteyebilirsiniz.

Formatlama işlemi sırasında öncelikle bunların kalıcı olarak telefonunuzdan sileneceğini belirtmeden geçmek istemem. Ek olarak bu işlem sırasından teknik bir sorun yaşamamanız için şarj yüzdenizin 50'den aşağı olmamasına dikkat etmelisiniz. İşlem sırasında telefonun kapanması, bir daha açılmamasına sebebiyet verebilir. Umarım bu duruma kimse düşmek istemez.

Bu işlem için öncelikle iki farklı yol seçeneğiniz mevcut. Birincisi telefon üzerinden sıfırlama işlemi, ikincisi ise bilgisayar yardımıyla telefonu sıfırlama işlemi. İlk olarak telefon üzerinden sıfırlamaya göz atacak olursak; bu işlem genel olarak daha basit olduğundan kullanıcılar, bu işlemi daha çok kullanmaktadırlar.
Öncelikle Ayarlar > Genel > Sıfırla kısmına erişmeniz gerekmektedir. Ardından Tüm İçerikler ve Ayarları Sil kısmına tıklayınız. iPhone, sıfırlama isteğinizi doğruladıktan sonra tüm içerikleri ve ayarları telefonunuzdan silecektir.

Eğer sadece ayarlarınızı sıfırlamak istiyorsanız; Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümünden Tüm Ayarları Sıfırla kısmını tıklamınız yeterli olacaktır. Bu zamana kadarki tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanacaktır.

Gelelim bilgisayar yardımı ile yapılacak olan sıfırlama işlemine. Öncelikle bunun için iTunes uygulamasına ihtiyacınız var. Eğer bilgisayarınızda bu uygulama yoksa buradan uygulamayı indirebilirsiniz. Programa erişiminizi sağladıktan sonra telefonunuzu tamamıyla kapatın. Telefonunuzu USB yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın ve ''home'' tuşuna basılı tutun. Ekranda iTunes logosu çıkana kadar bu işlemi devam ettirin.

iTunes telefonunuzu tanımladıktan sonra Recovery Mode kısmı uygulama içerisinde aktif olacaktır. Geri yükleme işlemini başlatmak için modu aktif hale getirerek adımları izleyin. İşlem otomatik olarak başlatıldıktan sonra iPhone sıfırlanmak üzere gerekli işlemleri kendisi başlatacaktır.

İkinci yol her ne kadar daha uğraştırıcı gibi gözüksede aslında her iki yolda oldukça rahat ve basit işlemler gerektirmektedir. Genel olarak bir iPhone'un sıfırlanma yöntemi bu şekilde yapılmaktadır. Bir sonraki ''nasıl yapılır?'' konusunda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.


© 2022 Flex. All Rights Reserved. Develop by WebZone